Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Biznes Miasto 11.03.2018 11:13

Niedziela z zakazem handlu. Waszym zdaniem [SONDA]

Fot. Pixabay

Dziś pierwsza niedziela od wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedziele. Weź udział w sondzie Życia Piły i powiedz nam czy Twoim zdaniem nowe przepisy to dobre rozwiązanie.

Decyzją parlamentarzystów od 1 marca 2018 handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany - początkowo do dwóch niedziel w miesiącu. W 2019 roku handel będzie mógł odbywać się w jedną niedzielę w miesiącu, a od 2020 roku zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele.

 

Z zakazu wyłączone są m.in. małe sklepy, w których będą pracować właściciele oraz placówki na dworcach, które - zgodnie z przepisami - mogą handlować w niedziele, ale tylko w zakresie związanym z obsługą podróżnych. Zakaz nie obejmuje też stacji benzynowych, aptek, sklepów z pamiątkami i dewocjonaliami a także kwiaciarni i placówek zlokalizowanych w hotelach, szpitalach i instytucjach kultury.

 

 

 

Niedziela, 11 marca to pierwszy w tym roku dzień z zakazem handlu w myśl nowej ustawy. Mimo to największe centra handlowe w Pile i tak są otwarte. - W marcu VIVO! będzie czynne w każdą niedzielę. 11 i 18 marca [dni obowiązywania zakazu handlu - przyp. red.] centrum otwarte będzie w godzinach 12.00 - 20.00. Zapraszamy do strefy restauracyjno-usługowo-rozrywkowej - informują przedstawiciele galerii handlowej VIVO! Piła.

 

W niedzielę otwarta będzie też galeria Atrium Kasztanowa. - Czynne będą lokale, których zakaz prowadzenia handlu w niedzielę nie dotyczy. Mam tu na myśli między innymi restauracje, cukiernie, apteki czy kina. Warto też zaznaczyć, że w inne dni tygodnia dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia centrum handlowego jeśli najemcy zwrócą się do nas z takimi wnioskami - mówi Monika Frukowska, dyrektor Atrium Kasztanowa.

 

W niedzielę z zakazem handu zakupów nie zrobimy za to w centrum handlowym IBI. Nieczynne będzie też Tesco przy ul. Bydgoskiej w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności