Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 12.03.2018 21:25

O krok od tragedii. Dzieci bawiły się na lodzie

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Tragicznie mogła skończyć się zabawa czwórki dzieci na pokrytym lodem stawku przy ulicy Kusocińskiego w Pile. Z pomocą przyszli im policjanci.

- Dzieci bawiły się na stawku przy ul. Kusocińskiego w Pile. Dziewczynki i chłopcy biegały na zamarzniętym akwenie, uderzając nogami w zmrożoną lodem taflę, nie mając absolutnie świadomości, jakiej grubości jest lód - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

 

Na tę niebezpieczną zabawę zareagowali policjanci z pilskiej komendy. - Funkcjonariusze zaczęli krzyczeć, żeby dzieci się uspokoiły. Zauważyli, że w związku z nadejściem odwilży, w pewnym fragmentach stawku lód zaczął pękać. Mundurowi ocenili grubość lodu i znaleźli miejsce, gdzie według nich był on najgrubszy. Weszli na lód i sprawdzili, czy jest bezpiecznie, po czym wskazali kierunek w jakim miały pójść dzieci - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Dziecki - w wieku od 8 do 10 lat - trafiły pod opiekę rodziców. - Policjanci poinformowali zarówno dzieci, jak i ich rodziców, jak niebezpieczne są zabawy na lodzie, zwłaszcza w okresie odwilży. Dzieci ewidentnie zlekceważyły zagrożenie. Pokrywa lodowa w niektórych miejscach była bardzo cienka i krucha. W niektórych miejscach wcale jej nie było. Dlatego też zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów, aby sprawdzali, gdzie są ich pociechy - dodaje Żaneta Kowalska.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności