Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 13.03.2018 11:15

Seria zatrzymań. Wpadło 68 poszukiwanych osób

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. CBA

W ciągu ostatnich kliku tygodni policja zatrzymała 68 poszukiwanych mieszkańców powiatu pilskiego. Niektórzy przed policją próbowali ukryć się... za firaną.

- Osoby te były poszukiwane od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. 18 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec 4 mieszkańców powiatu pilskiego wydano Europejskie Nakazy Aresztowania - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Zatrzymane osoby ukrywały się na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. W poszukiwaniach pilskich policjantów wsparło Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. - Poszukiwane osoby w ukrywały się przed policją w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, a nawet meblach, czy za firaną przy oknie. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie - dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

 

Zatrzymani  to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 64 lat, wśród nich było 8 kobiet.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności