Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto VIDEOnews 13.03.2018 17:13

Trwa rozbudowa Aquaparku. „Wodnik” do zamknięcia [VIDEO]

Fot. Życie Piły

Za kilka miesięcy pływalnia Wodnik w Pile zostanie zamknięta. Jej klientów ma przejąć rozbudowany Aquapark.

 

Z pływalni Wodnik przy ul. Kossaka w Pile najprawdopodobniej będzie można korzystać już tylko w pierwszej połowie tego roku. Basen ma zostać zamknięty w związku z trwającą rozbudową pilskiego Aquaparku. Ta - zgodnie z zapowiedziami - ma zakończyć się latem tego roku, a z rozbudowanego Aquaparku będziemy mogli korzystać najpóźniej od początku września.

 

Basen, który powstaje na tyłach Aquaparku będzie miał 25 metrów długości i 12,5 metra szerokości. Będzie wyposażony w zautomatyzowane ruchome dno. Taki mechanizm ma działać na dwóch torach. - Tam możliwe będą zajęcia na głębokości od 0 cm do 160 cm. Pozostała część niecki będzie miała stałą głębokość 160 cm - mówi Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta w Pile. Nowy basen będzie połączony z już istniejącym kompleksem. Jego obsługę będą zapewniały dotychczasowe szatnie i recepcja.

 

Rozbudowę Aquaparku - po tym jak władze Piły wypowiedziały umowę poprzedniemy wykonawcy - realizuje pilska spółka Pil-Building.

 

- Po erze Szuwarka i Wodnika następuje okres dobrej konsolidacji i rozbudowy Aquaparku. Będziemy teraz mieli dwa baseny w jednym miejscu, pod jednym zarządem, z jednym wejściem. Na pewno skorzystają na tym ci, którzy chcą popływać, bo będą mieli do dyspozycji więcej torów - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski. 

 

O końcu Wodnika mówi się w Pile od kilku lat. - Basen został zbudowany w końcu lat 70. i miał być tylko chwilowym rozwiązaniem. Przetrwał do dziś, ale jego stan - mimo prowadzonych regularnie napraw i konserwacji - ciągle pogarsza się - tłumaczył swego czasu dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki. Nie oznacza to jednak, że wizyty na Wodniku są niebezpieczne. Wodnik zostanie zamknięty, bo zastosowane w nim instalacje i rozwiązania są po prostu przestarzałe. Szacuje się, że doprowadzenie pływalni do właściwego stanu kosztowałoby miasto kilka milionów złotych. - Doszliśmy do wniosku, że nie warto inwestować takich pieniędzy w ten obiekt - dodaje Dariusz Kubicki.

 

- Doprowadzimy do tego, że wszystkie szkolenia które odbywają się na Wodniku zakończą się w normalnym cyklu - uspokaja prezydent Piły, Piotr Głowski. Oznacza to, że wszystkie planowe zajęcia szkółek pływackich prowadzone na Wodniku zostaną najprawdopodobniej przeniesione do Aquaparku dopiero od nowego sezonu, czyli po wakacjach. W okresie letnim ma bowiem nastąpić połączenie nowej części Aquaparku z istniejącym już obiektem.

 

Działka, na której stoi pływalnia Wodnik i korty tenisowe ma zostać sprzedana. A sama likwidacja pływalni nie ma wiązać się ze zwolnieniami osób zatrudnionych w obiekcie. - Postaramy się znaleźć dla nich pracę w innych obiektach, m.in. w Aquaparku i Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności