Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Kultura 13.03.2018 22:32

Kochasz kino? Nie przegap! Grand OFF w Pile [VIDEO]

Kadr z filmu "Master Of The Class".

W kinie Koral Regionalnego Centrum Kultury w Pile wyświetlone zostaną filmy z Festiwalu Grand OFF - najważniejszej inicjatywy promującej kino niezależne w Polsce i jednej z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

W poniedziałek, 19 marca w kinie Koral RCK zobaczymy najlepsze niezależne krótkie filmy świata 2017 roku. Pokazy rozpoczną się o 18.00, a bilet kosztuje jedynie 5 złotych.

 

W programie jedenaście seansów filmów krótkometrażowych. Najdłuższy z nich trwa 35 minut, najkrótszy - zaledwie sześć minut.

 

PROGRAM SEANSÓW:


BUS STORY/ najlepsza fabuła
Hiszpania, reż. Jorge Yudice (11 min.)
Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

 

 

THE SERVANTS/ najlepsza reżyseria
Francja, Liban, reż. Marwan Khneisser (25 min.)
Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i cała jego rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienie.

 

 

LE SOUTIEN - GORGE/ najlepszy scenariusz
Francja, scenariusz i reż. Laurent Firode (15 min.)
Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

 

 

WATU WOTU/ najlepsze zdjęcia
Niemcy, zdjęcia: Felix Striegel, reż. Katja Benrath (22 min.)
Od dekady Kenia byłą celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

 

 

HOW TO SAVE YOUR DARLING/ najlepszy montaż
Włochy, montaż i reż. Leopoldo Caggiano (6 min.)
Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

 

 

ON TIME/ najlepsza aktorka
USA, osoba nominowana: Inger Tudor, reż. Xavier Burgin (8 min.)
Zdesperowana I bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

 

 

MASTER OF THE CLASS/ najlepszy aktor
Francja, osoba nominowana: Sébastien Chassagne, reż. Hakim Zouhani (26 min.)
Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Ten dzień jest decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

 

 

NIE SĄDZIĆ/ najlepszy dokument
Polska, reż. Paulina Carlucci Sforza (35 min.)
Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają role Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

 

 

A TERRIBLE HULLABALOO/ najlepsza animacja
Irlandia, reż. Ben O’Connor (9 min.)
Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu Wielkanocnym. W wieku 78 latVinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

 

 

INSIDE THE WARDROBE/ najlepsza scenografia
Francja, scenografia: Michel Carmona, reż. Sébastien Carfora (25 min.)
W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co jest w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę...

 

 

JA I MÓJ TATA/ najlepszy film polski
Polska, reż. Aleksandra Pietrzak (30 min.)
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą się chorobę Alzhaimera. Syn nareszcie chce poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się trudniejsze.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności