Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo Region 14.03.2018 11:38

Samobójstwo inspirowane serialem? O krok od tragedii

Fot. Życie Piły

33-letni pijany mężczyzna mógł zabić siebie i swoich sąsiadów. Chcąc popełnić samobójstwo odkręcił butlę z gazem. Policjantom powiedział, że pomysł na samobójstwo zaczerpnął... z telewizyjnego serialu.

Do tego zdarzenia doszło w Okonku w powiecie złotowskim - Dyżurny złotowskiej policji odebrał zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Okonek odkręcił w mieszkaniu butlę z gazem i chce popełnić samobójstwo. Istniało realne zagrożenie, że odkręcając w mieszkaniu butlę z gazem może wysadzić w powietrze dom, który zamieszkiwany jest przez kilkanaście rodzin - mówi asp. sztab. Izabela Wrotek z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

 

Wezwani na miejsce policjanci wyważyli drzwi od mieszkania mężczyzny. - 33-latek leżał na łóżku, kilka metrów od odkręconej butli z gazem. Na widok policjantów wyciągnął z kieszeni zapalniczkę. Mundurowi obezwładnili go, zakręcili butlę z gazem i otworzyli okna. Mężczyzna powiedział policjantom, że pomysł na samobójstwo zaczerpnął z serialu - dodaje Izabela Wrotek.

 

Jak się okazało 33-letni mężczyzna był pijany. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo swoich sąsiadów.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności