Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo Galerie 16.03.2018 12:53

„Bądź ostrożny!”. Policyjna kampania w trosce o seniorów [ZDJĘCIA]

Fot. materiały prasowe

Pilska policja we współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji rozpoczęła kolejną kampanię społeczną skierowaną do seniorów. "Chodzi o bezpieczeństwo" - mówi Komendant Powiatowy Policji w Pile, mł. insp. Sebastian Cichocki.

Na potrzeby kampanii przygotowano kilkanaście zdjęć. - To kontynuacja naszej ubiegłorocznej akcji pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". W tym roku, hasłem "Seniorze, bądź ostrożny" rozszerzamy nieco jej formułę. Przypominamy seniorom, by byli ostrożni zarówno na drodze, jak i chociażby na targowisku. Nadal pamiętamy przy tym o profilaktyce związanej z oszustwami "na wnuczka" czy "na policjanta" - mówi Komendant Powiatowy Policji w Pile, mł. insp. Sebastian Cichocki.

 

W Pile na szczęście - i między innymi dzięki dotychczasowym działanom policji w tym zakresie - zjawisko oszustw wobec seniorów nie jest powszechne. - Mimo to widzimy potrzebę uczulania na ten problem. Wolimy działać profilaktycznie niż zwalczać skutki. Pomagają nam też w tym m.in. księża, których poprosiliśmy o ostrzeganie swoich parafian. Wiemy, że dochodziło do prób oszukania seniorów, ale właśnie m.in. dzięki temu, że zostali oni wcześniej ostrzeżeni przez księży nie dochodziło do przestępstwa - dodaje mł. insp. Sebastian Cichocki.

 

Przygotowane do kampanii zdjęcia będą wyświetlane na monitorach w pilskich autobusach. - Seniorzy to też nasi pasażerowie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy do nich dotrzeć z takim przekazem - mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, Tadeusz Majewski.

 

To kolejna już wspólna akcja pilskiej policji i MZK. - Kampanie, które przeprowadziliśmy wcześniej sprawdziły się i stąd kolejne takie działanie. Nie bez znaczenia też jest to, że z autobusów miejskich w Pile korzysta dziennie około 15 tysięcy osób. W ten sposób chcemy do nich dotrzeć - dodaje naczelnik Wydziału Prewencji pilskiej policji, podinsp. Tomasz Wojciechowski.

 

Na wykorzystywanych w kampanii zdjęciach pojawiają się m.in. komendanci pilskiej policji,, Szkoły Policji, straży pożarnej i straży miejskiej, prezydent Piły i starosta pilski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności