Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto Region 16.03.2018 15:57

Powstaną ścieżki rowerowe z Piły do Kaczor i Dobrzycy

Fot. Adrian Grycuk / Wikimedia

Jeszcze wiosną tego roku mają zostać ogłoszone przetargi na budowę dróg rowerowych z Piły do Kaczor i z Piły do Dobrzycy. Ścieżki powstaną dzięki współpracy Piły z gminami Kaczory i Szydłowo.

Zadania te zostaną zrealizowane w ramach Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. W piątek, na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta pilscy radni przyjęli uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel. 

 

Droga rowerowa z Piły do Kaczor będzie miała 6,4 km długośc, z tego 2,38 km na terenie Piły i 4,057 km na terenie gminy Kaczory. - W ramach partnerskiego projektu zostanie wybudowana ścieżka dla rowerów na odcinku Kaczory - Piła, od okolic dworca PKP w Kaczorach do Piły - koniec przed skrzyżowaniem drogi powiatowej z ul. Na Leszkowie. Kontynuacją ścieżki rowerowej w Pile będzie obecnie wykonywana ścieżka w ramach zadania realizowanego przez Miasto Piła dot. przebudowy ul. Wawelskiej. Wybudowana w ramach projektu ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów w większości będzie przebiegać w pasie przeciwpożarowym PKP, a w części w pasie przeciwpożarowym Lasów Państwowych. Ścieżka będzie obramowana obrzeżem betonowym z nawierzchnią bitumiczną na omalże całej długości - informuje pilski Urząd Miasta. Wartość projektu to nieco ponad 2 miliony złotych. Liderem projektu jest Gmina Kaczory, a Piła jest partnerem projektu.

 

Z kolei realizowana wspólnie z gminą Szydłowo droga rowerowa do Dobrzycy będzie miała 5,23 km długości, z tego 2,247 km na terenie Piły i 3,012 km na terenie Gminy Szydłowo. - W ramach projektu wykonana zostanie ścieżka rowerowa szerokości 2 metrów w kierunku Dobrzycy od ul. Miłej do granic administracyjnych miasta. W części od ul. Miłej do ul. Kuźnik ścieżka będzie z kostki betonowej bezfazowej, na dalszym odcinku ze względu na przebieg po terenach Lasów Państwowych będzie posiadała nawierzchnię z mieszanki optymalnej ulepszonej. Zostanie wykonane także przejście przez drogę krajową z sygnalizacją świetlną – tj. istniejąca sygnalizacja zostanie doposażona o rozwiązania dla rowerzystów. W rejonie ul. Miłej planowane jest umieszczenie tzw. oświetlonego centrum przesiadkowego z małą architekturą, punktem naprawczym dla rowerów oraz ławkami - informuje Urząd Miasta Piły. Wartość projektu prawie 4 miliony złotych. Liderem projektu jest Gmina Szydłowo, a Piła jest partnerem projektu.

 

Przetargi na budowę ścieżek rowerowych z Piły do Kaczor i z Piły do Dobrzycy mają zostać ogłoszone jeszcze wiosną. Jest szansa, że budowa dróg zakończy się w tym roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności