Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Polityka Wybory 2018 20.03.2018 10:16

Jan Lus kandydatem lewicy na prezydenta Piły

Jan Lus. Fot. Życie Piły

Jan Lus będzie ponownie kandydatem lewicy na prezydenta Piły. Na Konwencji Powiatowej SLD, na której podjęto tę decyzję wybrano też nowego szefa Sojuszu w powiecie pilskim.

- Zebrani zaakceptowali (przy jednym głosie sprzeciwu) kandydaturę Jana Lusa w wyborach na prezydenta miasta. Zgodnie z ustaleniami międzypartyjnymi (Jan Lus jest członkiem Unii Pracy) kandydat lewicy występować będzie pod szyldem SLD - Lewica Razem. Komitet wyborczy o tej nazwie wystąpi także w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, zapraszając na swe listy wszystkie środowiska lewicowe i centrolewicowe w powiecie i mieście Pile - informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatowej SLD w Pile, Zbigniew Noska.

 

Jan Lus - z wykształcenia doktor fizyki - jest rodowitym pilaninem. Po skończeniu studiów był między innymi wykładowcą w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Obecnie jest znanym pilskim księgarzem i przedsiębiorcą. Z lewicą związany od wielu lat pełni obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Unii Pracy na szczeblu krajowym.

 

O fotel prezydenta Piły Jan Lus ubiegał się również w wyborach samorządowych w 2014 roku. Zagłosowało wtedy na niego 3490 osób, co dało mu poparcie na poziomie 15.43%. W kampanii przed wyborami 2014 roku Jan Lus mówił m.in. o darmowej komunikacji miejskiej w Pile. Krytykował też prezydenta Piotra Głowskiego za ustawienie w Parku na Wyspie korony. Jak mówił - wydane na to pieniądze można było przeznaczyć na bezpłatne przejazdy autobusami dla uczniów

 

Podczas Konwencji Powiatowej SLD wybrano też nowego przewodniczącego Rady Powiatowej Sojuszu. Został nim - wybrany jednogłośnie - Zygmunt Jasiecki. - W dyskusji nad programem wyborczym partii obok spraw regionalnych podkreślono zdecydowanie negatywne stanowisko członków partii wobec tak zwanych ustaw dekomunizacyjnych stosujących barbarzyńską zasadę odpowiedzialności zbiorowej. SLD jako jedyna partia polityczna w kraju bierze w obronę środowiska tzw. byłych służb mundurowych czyli żołnierzy i oficerów Ludowego Wojska Polskiego oraz Milicji Obywatelskiej, a także ich rodzin. Protestuje również przeciwko fałszowaniu historii i zakłamywaniu wkładu w rozwój naszego kraju tych pokoleń Polaków, którym przyszło żyć i pracować w PRL - czytamy w komunikacie prasowym po Konwencji Powiatowej SLD w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności