Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo 22.03.2018 20:35

Potrącił rowerzystę i uciekł. Policja zatrzymała sprawcę

Fot. Życie Piły

Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. W ustaleniu sprawcy pomogły elementy uszkodzonego auta.

Do potrącenia rowerzysty doszło pod koniec lutego na ulicy Lelewela w Pile. - Funkcjonariusze ustalili, że 25-letni mężczyzna jadąc do pracy rowerem, w pewnym momencie został potrącony przez samochód i upadł. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że był to prawdopodobnie pojazd typu bus, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna doznał obrażeń twarzoczaszki oraz ogólnych stłuczeń - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z komendy Policji w Pile.

 

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. - Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pewne elementy od auta. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów wytypowali konkretną markę pojazdu, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Od tego czasu policjanci drogówki szczególną uwagę zwracali na samochody marki Fiat Ducato. Taki bowiem - według ich ustaleń - brał udział w potrąceniu rowerzysty. - W pewnym momencie zauważyli taki samochód, a kierującego zatrzymali do kontroli. Już w rozmowie z mężczyzną funkcjonariusz wyczuł pewien niepokój. Początkowo kierowca zaprzeczał, aby miał jakieś zdarzenie drogowe. Ale gdy policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń zaczęli zadawać szczegółowe pytania na podstawie obszernie zgromadzonego materiału, 31-letni mieszkaniec gminy Białośliwie przyznał się do potrącenia rowerzysty oraz dobrowolnie poddał się karze. Oświadczył, że w ostatnim czasie ma wiele problemów osobistych i wyraził skruchę. Teraz zapłaci karę grzywny - dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności