Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Galerie Miasto 24.03.2018 10:30

W trosce o małych pacjentów. Nowa świetlica w szpitalu [ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Na oddziale dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Pile powstała nowa świetlica interaktywna. To inicjatywa stowarzyszenia Matki Wariatki, które dzięki zaangażowaniu pilan zdobyło grant na ten cel.

Stowarzyszenie Matki Wariatki dzięki swoim działaniom i głosom internautów zdobyło od Fundacji Aviva grant w wysokości 30 tysięcy złotych. Za te pieniądze - oraz przy wsparciu sponsorów z Piły i regionu - na oddziale dziecięcym pilskiego szpitala urządzono interaktywną świetlicę dla młodych pacjentów. - Chciałyśmy stworzyć małym dzieciom miejsce do zabawy i wypoczynku, miejsce które będzie odskocznią od szpitalnego łóżka, by na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Mamy nadzieję, że dzieciom się tu spodoba i będą się tu dobrze bawić - mówi Patrycja Kujawa ze stowarzyszenia Matki Wariatki.

 

To już kolejne działanie Matek Wariatek na rzecz poprawy warunków na oddziałach dziecięcych pilskiego szpitala. Stowarzyszenie prowadziło też akcję "Matki Wariatki malują szpital", w ramach której odnawiane i kolorowane były szpitalne sale na dziecięcych oddziałach, by dzieci które tam trafiają przebywały w przyjaznym otoczeniu. CZYTAJ WIĘCEJ: Kolorowa sala gotowa na przyjęcie małych pacjentów [ZDJĘCIA].

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności