Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto 08.04.2018 09:47

Hybrydowe Solarisy już w Pile

Fot. MZK Piła

Do Piły dotarły już kupione przez Miejski Zakład Komunikacji autobusy hybrydowe. To pierwsze tego typu pojazdy we flocie pilskiego przewoźnika.

Miejski Zakład Komunikacji kupił sześć hynrydowych autobusów Solaris Urbino Hybrid 12. - Hybrydowy układ napędowy pojazdu wyposażony jest w silnik Cummins ISB4.5 o mocy 210 kM z generatorem o mocy 145 kW i silnikiem trakcyjnym bezprzekładniowym o mocy ciągłej 120 kW. Jedną z głównych cech napędu jest to, że podczas hamowania odzyskiwana jest energia kinetyczna, po czym zamieniana i gromadzona jest w postaci energii elektrycznej w magazynie energii – superkondensatorach. Szeregowy układ napędowy autobusu z systemem HybriDrive amerykańskiego producenta BAE System spełnia najostrzejsze normy środowiskowe EURO6 - informuje MZK.

 

Nowe autobusy są wyposażone w klimatyzację - zarówno w kabinie kierowcy, jak i przestrzeni dla pasażerów. Znajdują się w nich też zintegrowane kasowniki obsługujące bilety jednorazowe i Pilską Kartę Miejską. W każdym autobusie znajdzie się też nowy biletomat umożliwiający zakup biletu przy pomocy karty płatniczej. Zakup pojazdów kosztował 10 516 500 złotych brutto i został dofinansowany ze środków unijnych.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności