Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto 13.04.2018 19:45

Ekologia i integracja. W sobotę sprzątamy las na Górnym

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

W Pile rusza zainicjowana przez Straż Miejską akcja "Moje osiedle - czyste osiedle". W tę sobotę, 14 kwietnia spotykamy się na osiedlu Górnym, by posprzątać las przy ulicy Mickiewicza. Będą też konkursy z nagrodami i wspólne biesiadowanie.

Zbiórka wszystkich chętnych - nie tylko mieszkańców Gornego - o godzinie 11.00 przy ulicy Mickiewicza w Pile, przy wjeździe na drogę betonową w kierunku kotłowni. - Serdecznie zapraszamy wszystkich pilan do przyłączenia się do sprzątania miasta. Naszą wspólną pracę zaczynamy w sobotę na osiedlu Górnym, a w następnych tygodniach będziemy ją kontynuować na kolejnych osiedlach. Docelowo nie będzie miejsca w Pile, do którego nie dotrzemy. Pamiętajmy, czyste osiedle zależy od nas - od naszej aktywnej postawy i braku zgody na śmiecenie - mówi Komendant Straży Miejskiej w Pile, Wojciech Nosek.

 

Osobom, które chcą włączyć się do akcji organizatorzy zapewnią worki do sprzątania i rękawiczki. Dla uczestników akcji przygotowano też konkursy ekologiczne z nagrodami i pokaz pojazdów Altvater Piła. Podczas akcji będzie prowadzona zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. - Zużyty sprzęt będzie można wymienić na upominek. Wspólne biesiadowanie połączone z nauką segregacji potrwa do godziny 14.00 - mówi Marta Czerwińska z grupy ENERIS, w skład której wchodzi pilska spółka Altvater.

 

 

Akcję współorganizują: Straż Miejska w Pile, Urząd Miasta, Związek Międzygminny „PRGOK”, Altvater Piła (pod marką ENERIS Surowce), Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Rada i Zarząd Osiedla Górne oraz Stowarzyszenie Monar.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności