Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto 15.04.2018 10:05

Krwiobus przed starostwem. W poniedziałek w Pile zbiórka krwi

Fot. Życie Piły

W poniedziałek w Pile zostanie zainaugurowana akcja "Krwiodawstwo nie ma wakacji". Przed Starostwem Powiatowym w Pile stanie autobus, w którym będzie można oddać krew.

Akcje współorganizują: Starostwo Powiatowe w Pile, Grupa Krwiodawców Północnej Wielkopolski „Kropelka” i Oddział Rejonowy PCK w Pile. - W miesiącach letnich wzrasta zapotrzebowanie na krew i wtedy w szpitalach zaczyna jej brakować. Dlatego włączamy się do akcji PCK „Krwiodawstwo nie ma wakacji” by zachęcić mieszkańców Piły i powiatu pilskiego do oddawania krwi. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam albo naszym bliskim będzie ona potrzebna - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

W ramach akcji "Krwiodawstwo nie ma wakacji" krwiobus będzie pojawiał się w Pile i gminach powiatu pilskiego regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. - Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia, chcemy dołożyć swoją cegiełkę, by podaż krwi była większa. Dlatego będziemy często organizować otwarte akcje poboru krwi. Serdecznie zapraszamy 16 kwietnia pod starostwo, a potem 19 kwietnia na kolejną akcję na PWSZ w Pile - mówi prezes Oddzialu Rejonowego PCK w Pile, Mirosław Welc.

 

Mobilna zbiórka krwi przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy al. Niepodległości w Pile prowadzona będzie w poniedziałek, 16 kwietnia od 9.30 do 14.30.

 

 

Kto może oddać krew?
- osoba w wieku od 18 do 65 lat,
- o wadze powyżej 50 kg,
- nie chorująca wcześniej na żółtaczkę i ciesząca się dobrym zdrowiem.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności