Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Miasto 26.04.2018 20:35

Powstaje klasa dla przyszłych strażaków [VIDEO]

Fot. Życie Piły

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Teatralnej w Pile powstanie klasa o profilu pożarniczym.

Klasa zostanie uruchomiona w III LO, które działa w ZSP nr 2. Realizowany w niej program nauczania ma przygotować uczniów nie tylko do dalszej edukacji w zawodzie strażaka, ale na każde inne studia, w tym związane z zarządzaniem kryzysowym, organizacją bezpieczeństwa narodowego czy na uczelnie medyczne. Co ważne, uczniowie zdobędą wykształcenie ogólne, a przy okazji praktyczne umiejętności związane z pracą strażaków. Szkoła będzie współpracować z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile, w której uczniowie będą też odbywali praktyki i poznawali tajniki zawodu strażaka. 

 

Kilka dni temu w Pile podpisano porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym, Strażą Pożarną i ZSP 2, na mocy którego powstanie klasa o profilu pożarniczym. - Cały czas poszerzamy ofertę edukacyjną naszych szkół, a straż pożarna cieszy się ogromnym zaufaniem i dlatego postanowiliśmy w nowym roku szkolnym uruchomić klasę właśnie o tym profilu. W szkole przy Teatralnej od 2006 roku z powodzeniem działają już klasy policyjne, od nowego roku w technikum będzie nabór na logistyka wojskowego. Można więc powiedzieć, że szkoła będzie przygotowywać uczniów do pracy we wszystkich służbach mundurowych - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

- W powiecie mamy ponad 50 jednostek OSP, w których znajdują się drużyny młodzieżowe. To właśnie wychodząc naprzeciw ich zapotrzebowaniu, zachęcam młodych ludzi, by skorzystali z tej oferty. To będzie fajny kierunek, jeśli ktoś chce się rozwijać w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, w zakresie pierwszej pomocy. Będzie też troszeczkę musztry, rynsztunku wojskowego, czy pożarniczego - dodaje Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile, bryg. Rafał Mrowiński.

 

Szczegółowe informacje o rekrutacji do klasy pożarniczej będą dostępne na stronie internetowej ZSP 2.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności