Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Rozrywka 30.04.2018 13:00

Majówka w Pile i regionie [PROGRAM]

Fot. RCK Piła (archiwum)

W Pile koncerty zespołu Weekend i Natalii Sikory, w Wałczu - Cleo, w Czarnkowie - Eleni. Do tego wystawa pojazdów zabytkowych, rejsy Gordaliną i żużlowe "Starcie Tytanów". Sprawdź jakie atrakcje przygotowano na Majówkę 2018 w Pile i regionie.

Organizowana przez Urząd Miasta, Regionalne Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Pilska Majówka tradycyjnie już odbędzie się w Parku na Wyspie.

 

We wtorek, 1 maja na Wyspie wystąpi zespół Weekend. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

 

 

W środę, 2 maja od 12.00 do 14.00 na Wyspie będziemy tańczyć poloneza. Podczas imprezy "W rytm poloneza" zaprezentują się uczniowie pilskich szkół i seniorzy. Nie zabraknie też wspólnych zabaw i konkursów. 


W środowy wieczór - o 20.00 - na Wyspie wystąpi Natalia Sikora z zespołem BlackBreak.

 

 

Na zakończenie koncertowej Majówki, w czwartek 3 maja o 20.00 na Wyspie wystąpi zespół S.O.S. Abba Cover Show, grający hity legendarnej ABBY.

 

 

Przez całą Majówkę na Wyspie będą dostępne stoiska handlowe i gastronomiczne oraz kramy z rękodziełem. Zaplanowano też równe pokazy i prezentacje. Na najmłodszych będą czekały zamki dmuchane. Wstęp na Pilską Majówkę jest bezpłatny.

 

W Pile podczas Majówki nie zabraknie też atrakcji sportowych. 1 maja o 14.00 ulicami Piły przebiegną uczestnicy Ćwierćmaratonu Muzycznego. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej będzie wiązało się to z utrudnieniami w ruchu. CZYTAJ WIĘCEJ: We wtorek w Pile „Muzyczna Ćwiartka”. Utrudnienia w ruchu.

 

Fani speedwaya nie powinni z kolei przegapić "Starcia Tytanów", czyli meczu żużlowych reprezentacji Polski i Australii. To na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile we wtorek, 1 maja od 18.00. CZYTAJ WIĘCEJ: Polska kontra Australia. Żużlowe reprezentacje w Pile.

 

1 maja sezon rejsów po Gwdzie rozpocznie też Gordalina, czyli pilski tramwaj wodny. CZYTAJ WIĘCEJ: Gordalina wróciła na Gwdę. Od maja weekendowe rejsy [ZDJĘCIA].

 

Na Majówkę zaprasza też Skansen w Osieku nad Notecią. Tam 1 maja od 13.00 pokazy wiejskich zajęć gospodarczych i domowych, pokazy rzemieślnicze (m.in. kowalstwo, tkactwo, garncarstwo), potrawy kuchni chłopskiej, przejażdżki bryczką i zajęcia dla dzieci – pisanie atramentem, lepienie z gliny. CZYTAJ WIĘCEJ: Majówka w Skansenie.

 

Atrakcje na Majówkę 2018 przygotowały też inne miasta naszego regionu. 

 

W Złotowie 1 maja - od 12.00 do 17.00 - na Półwyspie Rybackim odbywać się będzie II Wystawa pojazdów zabytkowych. W programie również koncert zespołu Trzecia Zmiana, koncert wokalistów OPP Złotów ZCAS i atrakcje dla całych rodzin. 2 maja w Płoskowie koło Złotowa odbywać się będzie Piknik Modelarski, a na 3 maja zaplanowano m.in. wspólne utworzenie "żywej flagi" - Pokażmy swoją tożsamość, ubierzmy barwy narodowe - apeluje burmistrz Złotowa, Adam Pulit. To o 15.30 na placu Paderewskiego w Złotowie. CZYTAJ WIĘCEJ: Majówka 2018 w Złotowie.

 

W Wałczu majówkowe atrakcje zaplanowano na 3 maja. Impreza odbywać się będzie na placu przy Starostwie Powiatowym przy ul. Dąbrowskiego 17. Początek o 14.00, a w programie m.in. pokazy walk bokserskich i koncert Cleo (około godziny 19.00). CZYTAJ WIĘCEJ: Majówka 2018 w Wałczu.

 

 

Trzcianka zaprasza na Majówkę z siłaczami i muzyką cygańską. 3 maja na placu za muszlą koncertową w Parku 1 Maja odbędą się zawody Strong Man, których gościem specjalnym będzie Mariusz Pudzianowski. Początek o 14.00. A o 18.00 wystąpi tam Cygański Zespół Bogdana Trojanka & Terne Roma. Później - zabawa z zespołem Arranger. CZYTAJ WIĘCEJ: Majówka 2018 w Trzciance.

 

Z kolei w Czarnkowie 3 Maja wystąpi Eleni. Koncert na placu Wolności rozpocznie się o 19.00. Wstęp wolny. CZYTAJ WIĘCEJ: Majówka 2018 w Czarnkowie.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności