Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo Region 08.05.2018 13:03

65-latek włamał się do kościoła

Fot. Życie Piły

Policja zatrzymała 65-letniego mężczyznę, który włamał się do kościoła. Chciał ukraść pieniądze ze skrzynki z ofiarami wiernych.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Wałcz. - Proboszcz parafii powiadomił o zdarzeniu policję, a na miejscu funkcjonariusze zastali także  świadka, który przyszedł dekorować kościół przed mającą rozpocząćsię za kilka godzin komunią. Okazało się, że w budynku wybita została szyba witrażowa przez którą wszedł podejrzany. W środku sprawca poprzewracał różne przedmioty. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o włamania - relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

 

Sprawcą okazał się 65-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania był pijany. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Odpowie także za zniszczenie mienia. Włamał się kościoła celem kradzieży pieniędzy znajdujących się w skrzynce na datki, ale zamierzonego celu nie osiągnął, ponieważ nie mógł  znaleźć mienia - dodaje Beata Budzyń.

 

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności