Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Bezpieczeństwo i prawo 09.05.2018 12:06

Konopie na działce. Policja zlikwidowała nielegalną uprawę

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Pilscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na ponad 200 tysięcy złotych.

- W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ujawnili na terenie ogródków działkowych w Pile profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Ten przestępczy proceder został zorganizowany w szklarni oraz murowanej altanie - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Na miejscu policjanci zatrzymali zajmującego się uprawą 33-letniego mieszkańca Piły. - Podczas przeszukania, kryminalni zabezpieczyli ponad 50 roślin konopi indyjskich w różnej fazie rozwoju. Właściciel nielegalnego biznesu zorganizował profesjonalną uprawę składającą się z urządzeń nawilżających, systemu nawiewów oraz oświetlenia. Pilscy kryminalni dodatkowo zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, która ukryta była w w słoikach, pudełkach, workach i torbach foliowych - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Dwóch innych mężczyzn policjanci zatrzymali przy jednym z bloków w Pile. - Na widok policjantów jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana. U drugiego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili papierowe zawiniątko także z zawartością marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych śledczy ujawnili kolejne narkotyki w postaci substancji psychotropowych oraz środków odurzających ukrytych m. in. w plastikowych pudełkach. Wszystkie ujawnione narkotyki w łącznej ilości blisko 5 kilogramów zostały zabezpieczone przez pilskich kryminalnych, a trzech zatrzymanych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 200 tysięcy złotych - dodaje Żaneta Kowalska. 

 

Zatrzymanym grozi do 10 lat.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności